VII-VIII.2021
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

ORLEN E-MARATON SOLIDARNOŚCI

NA CAŁYM ŚWIECIE

DO STARTU POZOSTAŁO:
4 4
5 5
DNI
1 1
6 6
GODZIN
4 4
9 9
MINUT
5 5
3 3
SEKUND

Tak było w 2019 r.

DRODZY MARATOŃCZYCY,
Dziękujemy za Waszą obecność
podczas XXV ORLEN Maratonu Solidarności. Niezmiernie miło było Was gościć w Trójmieście. Zapraszamy do czytania i ogladania materiałów podsumowujących edycję 2019.

Więcej

Galerie-Archiwum

Serdecznie zapraszamy do oglądania archiwalnych galerii zdjęć.
Na pewno siebie znajdziecie :)

W zakładce menu FOTO znajdziecie zdjęcia z ostatnich 12 lat!

 

 

 

Więcej

XXVI “SOLIDARITY” MARATHON
IN 2021

RULES OF THE XXVI “SOLIDARITY” WILL BE PUBLISHED IN 2021

english

 

 

 

 

 

More

PREZENTUJEMY LISTĘ PACEMAKERÓW

IMG 1221

Podczas XXI Maratonu Solidarności na trasie pojawią się pacemakerzy, którzy poprowadzą zawodników na następujące czasy netto: 3:30, 3:45, 4:00, 4;15 i 4.30.

Prezentujemy Wam ilistę pacemakerów i to co chcieli powiedzieć Wam o sobie :)

PACEMAKERZY

3:30

Mirosław Boczar -
Kilka słów o sobie: Przygodę z bieganiem rozpocząłem w roku 1998 debiutem na dystansie 10 kilometrów. Przez kilka pierwszych lat skupiałem się na krótkich dystansach - maksymalnie półmartonu. W miarę postępów w wynikach i systematycznie powiększającego się "apetytu" na szybsze przemieszczanie się" dołożyłem dystans maratoński. To jednak nie było wystarczające i po kolejnym okresie "dojrzewania" skupiłem się na ultramaratonach. Wszystkim uczestnikom biegów, bez względu na osiągany czas życzę wytrwałości i maksymalnego czerpania radości z biegania - wszak to sens "zmagań z samym sobą".

 

3:45

Piotr Słodowicz  -
Kilka słów o sobie: Na co dzień „bankster”, w wolnej chwili pasjonat biegania i roweru. Od dwóch lat w triathlonie. Wyznaję zasadę 3xZ. Najbardziej udany start to drugi maraton, który pobiegłem z czasem 3:07:58 po 12 miesiącach od rozpoczęcia biegania co pozostaje nadal moim rekordem.

 

Prawie „zawodowy” Pacemarker zwykle na czas 3:30 lub 3:45 w maratonie oraz 1:35, 1:40 w półmaratonie. Ukończone jedenaście maratonów.


Michał Esteban Łojko - Kilka słów o sobie: Zawodowo fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego w klubach sportowych i kadrach narodowych. Biegowo zwany Estebanem, Książe Prahy :-). Reprezentuje Klub Rajtarowianka Drzonków. Ultramartończyk, etatowy pacemaker na imprezach biegowych (maratony od 4:15 do 3:30, półmaratony od 1:55 do 1:40). Taktyka na bieg: równe tempo. Ukończone trzynaście maratonów i trzy ultramaratony w Polsce.

4:00

Zbigniew Jakubek - Kilka słów o sobie: Żona, dwoje dzieci z zawodu jestem drukarzem. Biegam od kilku lat, znajomi mówią do mnie ZIBI. Zaliczyłem kilka maratonów, kilkanaście półmaratonów i kilkadziesiąt 10-cio kilometrówek, piątek nie policzę....Moja życiówka na Maratonie to 3:32:35 z warszawskiego Orlenu z 2015 roku. Plan na Maraton "SOLIDARNOŚCI" jest prosty, równe, spokojne tempo. Mam nadzieję, że biegacze którym będę miał przyjemność być "latarnią" będą dobrze wspominać ten bieg a wszyscy zrobią swoje upragnione życiówki!!! Ukończone cztery maratony.

Dariusz Lulewicz - Kilka słów o sobie: Kilka słów o sobie: 36 lat żonaty, dwoje dzieci. Biegam od 8 lat, jest to dla mnie wręcz nałóg, biegam często i dużo, także z wózkiem z moim 3-letnim synkiem, Robertem. Do tej pory przebiegłem dwanaście maratonów, ponad dwadzieścia półmaratonów i ponad setkę biegów na krótszych dystansach. Zamierzam biegać przynajmniej jeden maraton rocznie do emerytury, a jak się da, to i dłużej ;). Mój rekord życiowy w Półmaratonie – 1:38:07, a na 10km – 40:58.Rekord życiowy w maratonie: 3:29:52 (34 Dębno Maraton, 2009). Piąty raz jako pacemarker.


4:15

Agata Masiulaniec -
Kilka słów o sobie: Gdańszczanka, miłośniczka wyzwań i pasjonatka sportu. Wyróżniona w plebiscycie Biegowy Dziennikarz Roku organizowanym przez Fundację Festiwal Biegów. Na koncie ukończone m.in. X Bieg Rzeźnika, IV Bieg Morskiego Komandosa oraz I Zimowy Ekstremalny Triathlon R3D. Uczestniczka i współorganizatorka akcji „125 km i Piotruś stanie na nogi”. Pacemaker podczas Maratonu Solidarności 2013. Ukończone trzy maratony i jeden bieg ultra.


Agnieszka Tomaszewska - Kilka słów o sobie: Biegam od marca 2014r.  Pracuję jako specjalista ds. ekonomiczno-handlowych. Po pracy aktywnie trenuję bieg na dziesięć kilometrów, co wciągnęło mnie całkowicie. Trenuję dużo i często. Najwięcej satysfakcji daje mi stałe poprawiane osobistych rekordów. Mam wiele startów na dziesięć kilometrów przy maksymalnych obrotach. Najlepszy czas 45.01, ach ta sekunda... Bieganie połówek i maratonów traktuje na luzie. HM debiut na dystansie jako pacemaker czas 2:10. Debiut w maratonie ukończony na luzie z czasem  03:58:59.


Andrzej Rojek - Kilka słów o sobie: Bardzo lubię  pływanie, jazdę rowerem, głównie długie biegi leśne. Moje osiągnięcia w długich biegach to ukończenie siedmiu maratonów i jeden ultramaraton. Odznaka Korony Polskich Maratonów. Najlepszy czas w maratonie Poznańskim 03:25:23.

4:30

Robert Sulima - Kilka słów o sobie: Pierwszy maraton w 2002 roku. Ukończonych maratonów razem z biegami dłuższymi 51. Rekord maratonu 3:39, połówka 1:39, dycha 43. Pacemakerem w maratonie będę po raz piaty Trenuję w zależności od możliwości od 50 km w miesiącu do najwięcej 400 km. Ukończyłem bieg na 85 km,100 km i bieg 24 h oraz dwa razy triathlon na dystansie iron-man.

Bartosz Moll - Kilka słów o sobie: Biegam od 2008 roku. Od tego czasu uczestniczyłem w wielu maratonach w kraju (m.in. Kraków, Warszawa, Dębno, Poznań, Gdańsk) jak i za granicą (Amsterdam, Barcelona, Berlin). Największym jednak przeżyciem był udział w 2010 w maratonie w Nowym Jorku. Tego nie da się opisać słowami! Ukończonych siedemnaście maratonów. Rekord życiowy w maratonie: 3:28:07 (Maraton Łódzki 2014). Od trzech lat jestem pacemakerem w Maratonie Solidarności w Gdańsk.