. . .
Stowarzyszenie Maratonu
"Solidarność" w Gdańsku

MARATON SOLIDARNOŚCI

GDYNIA-SOPOT-GDAŃSK

Tak było w ostatniej (na razie :) ulicznej edycji.

Niezmiernie miło było Was gościć w Trójmieście. Na razie nie udało nam się zorganizować tradycyjnego biegu z powodu obostrzeń. Powspominać jednak warto... Zobaczcie jak wyglądał nasz maraton!

Więcej

Galerie-Archiwum

Serdecznie zapraszamy do oglądania archiwalnych galerii zdjęć.
Na pewno siebie znajdziecie :)

W zakładce menu FOTO znajdziecie zdjęcia z ostatnich 12 lat!

 

 

 

Więcej

“SOLIDARITY” MARATHON 2022

english

 

 

 

Dear runners and friends of the Solidarity Marathon!

Have a look at the information for you (11.07.2022).

 

More

STARUJEMY!

25 orlen maraton trojmiasto 4
DYSTANSE

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA
NUMER STARTOWY
PAKIETY STARTOWE
WYNIKI
DYPLOMY
CO UPAMIĘTNIAMY
SPONSORZY I PARTNERZY

Dziś, 1.07.2021 rozpoczynamy rywalizację tegorocznej edycji ORLEN e-MARATONU "Solidarności" z BIEGAMI TOWARZYSZĄCYMI!

Biegamy do 31.08.2021. Każdy z Was może pobiec w dowolnym miejscu na świecie! Wiemy, że to nie to samo co wspólny start, wspólna radość na mecie w Gdańsku, pod Neptunem. Stare Miasto w Gdańsku, sierpniowe słońce, wspólny posiłek i dzielenie się emocjami - tęsknimy za tym tak samo jak Wy.


"Wierzymy, że dzięki waszej obecności damy radę przetrwać do kolejnego roku. Bardzo liczymy na waszą pomoc, obecność, wasz wysiłek. Nie udało nam się jeszcze w tym roku uzyskać stosownych pozwoleń na bieg ulicami Trójmiasta :( W związku z tym w 2021 roku będziemy mogli oglądać Was niestety tylko na waszych zdjęciach" - mówi Dyrektor biegu Kazimierz Zimny, który organizuje maraton od 27 lat!

 

"BĄDŹMY RAZEM I POKAŻMY NASZĄ SOLIDARNOŚĆ!"


"Kochani biegacze, nasze hasło nie jest przypadkowe. Zapraszamy biegaczy z całego biegowego świata by dołączyli do rywalizacji, mimo, iż drugi raz będzie miała ona charakter wirtualny. Bądźcie z nami. Wybierzcie jeden z zaproponowanych przez nas dystansów" - dodaje Małgorzata Leśniewicz - Dyrektor Strategiczny imprezy.

Dystans główny
• 42 km 195 m - jednorazowy bieg maratoński - bieg główny

Dystanse dodatkowe
• 42 km 195 m - maraton w ratach (od 2 do maksymalnie 7 rat)
• 21 km 097 m - jednorazowy bieg półmaratoński - dystans dodatkowy
• 10 km - dystans dodatkowy
• 5 km - dystans dodatkowy


Pamiątkowe zdjęcia
Zachęcamy Was gorąco byście pobierali ze strony zapisów Wasz numer startowy, który można sobie wydrukować i przypiąć podczas biegu, albo po prostu zrobić sobie pamiątkową fotkę (galeria z roku 2020 dostępna tutaj). Po zakończeniu imprezy będziemy także wysyłać pamiątkowy, wydrukowany numer pocztą tym, którzy wybrali taką opcję przy zapisach.

Tak jak w ubiegłym roku bardzo gorąco zapraszamy Was do zrobienia sobie zdjęcia, albo kilku zdjęć z numerem startowym tegorocznego biegu. Może będziecie chcieli opublikować całą relację, pokazać innym Wasz bieg. Zachęcamy Was też bardzo do biegania w większych grupach.

ORLEN e maraton 2020 209 834 1200 800 100


Zróbcie mini eventy dla rodziny, przyjaciół, znajomych biegaczy, pokażcie, że bierzecie udział w ORLEN e-Maratonie Solidarności. Nie musicie biegać pojedynczo, spotkajcie się, zróbcie mały piknik po zakończonym biegu, tak jak to zawodnicy robili rok temu. Z relacji wiemy, że były punkty odświeżania, pasta party i inne atrakcje choć oczywiście w małym gronie, ze względu na panujące w ubiegłym roku obostrzenia. Bardzo chcemy zobaczyć jak wyglądają wasze starty, rywalizacja, wysiłek, miejsca w których będziecie pokonywać dystans w ramach naszego wydarzenia. Zapraszamy do publikowania tych zdjęć nie tylko w panelu wyników, ale także w waszych mediach społecznościowych, koniecznie (!!!) z hasztagiem #orlenmaratonsolidarności i #orlenemaratonsolidarności

Jeśli uda się Wam nakręcić krótką zajawkę z biegu zachęcamy do przesyłania do nas. Może być nagranie zrobione smartfonem, aparatem, kamerką, dronem - dowolnie, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy :) Spróbujemy później zmontować z waszych ujęć i nagrań ciekawy filmik. Chcielibyśmy abyście dzielili się z nami i z innymi informacją o biegu, a także byśmy mogli cieszyć się tym wydarzeniem razem z Wami.

ORLEN e maraton 2020 170 796 1200 800 100

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie oczywiście na naszej stronie 
Będziemy informować Was o nowościach, projektach koszulek i medalu, będziemy publikować dla Was ciekawe wywiady, materiały, może filmy.

"Byliśmy SOLIDARNI, RAZEM - CHOCIAŻ OSOBNO" - takie było nasze ubiegłoroczne hasło. Nikt oczywiście nie przewidział, że będziemy musieli przetrwać w taki sposób jeszcze kolejny sezon. Maraton Solidarności nie otrzyma w tym roku zezwoleń niezbędnych do organizacji tradycyjnego biegu w Trójmieście...Tym bardziej zapraszamy Was do udziału tegorocznej w wirtualnej zabawie!" - dodaje organizator.


Koniecznie zajrzyjcie do REGULAMINU
Zapisać można się tutaj: http://www.maratongdansk.pl/zgloszenia

Numer startowy

Można pobrać go z poziomu listy startowej - przy swoim numerze zawodnika.

Orlen maraton 2021 numer startowy
PRZYPOMINAMY - Różne pakiety do wyboru + pakiety bezpłatne

Udało się w tym roku obniżyć opłaty. Każdy zawodnik będzie miał do wyboru cztery rodzaje pakietów startowych - najtańszy za 5 zł... ale, w tym roku będzie także możliwość udziału BEZPŁATNEGO! Będzie on dostępny dla osób, które pobiorą jedynie numer startowy - samodzielnie ze strony internetowej (od 1 lipca 2021) i nie będą zainteresowane zakupieniem oraz otrzymaniem pamiątkowej koszulki i medalu ani numeru w wersji wydrukowanej.
Szczegółowy opis pakietów znajduje się w regulaminie na stronie wydarzenia.

Wyniki

Wyniki już dziś możecie dodawa w zakładce WYNIKI bądź bezpośrednio ze strony startowej, z poziomu kostki graficznej.

Dyplomy

Na zakończenie każdy, kto wystartuje i ukończy bieg, będzie mógł pobrać z ze strony Maratonu Solidarności imienny dyplom ze swoim wynikiem.


Wydarzenia historyczne upamiętniane biegiem


"Startem w "ORLEN e-Maratonie Solidarności z biegami towarzyszącymi 2021", pragniemy uczcić nie tylko wydarzenia Sierpnia'80. W tym roku w całej Polsce świętujemy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Maraton Solidarności jest przede wszystkim imprezą patriotyczną, chcemy więc dołączyć do uczczenia tego wielkiego wydarzenia naszym wysiłkiem czyli tym, co bardzo kochamy robić - BIEGANIEM" - mówi Małgorzata Leśniewicz - Dyrektor Strategiczny Maratonu.

"Bez Was i bez Waszego udziału nie ma Maratonu Solidarności, więc całym sercem liczymy na Waszą obecność i towarzyszenie imprezie -
dodaje Dyrektor Maratonu Kazimierz Zimny - Mamy nadzieję, że mimo wszystko będziecie z nami w wirtualny sposób, że jeszcze ten rok, choć osobno to jednak solidarnie będziemy razem i podtrzymamy ciągłość imprezy, którą od tylu lat razem z wami tworzymy."

Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia
Sponsor Tytularny: PKN ORLEN S.A., Oficjalni Partnerzy: Lotto, Poczta Polska S.A., Partnerzy; Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, NSZZ "Solidarność" Komisja Krajowa, NSZZ "Solidarność" Zarząd Regionu Gdańsk, Instytut Dziedzictwa "Solidarności", Patroni Medialni: Radio Gdańsk, TVP 3 Gdańsk, Trojmiasto.pl. Maratończyk.pl, Maratonypolskie.pl

Medal i Koszulka

koszulka medal 2021